Search

Interjero dizaino tendencijos 2020 ir 2021 metams

Kaip visada, labai smagu Milano dizaino savaitės metu pasisemti įkvėpimo, susitikti su tiekėjais bei partneriais bei aptarti su kolegomis kokia kryptimi žengs interjero tendencijos ateinančiais metais. Taigi po intensyvios savaitės ir virš 100km pėstute po Milaną skubu jums pateikti *pirmuosius įspūdžius apie interjero dizaino tendencijas 2020 ir 2021-iesiems metams.

Milano Dizaino Savaitė 2019, Interjero dizaino tendencijos 2020-2021

Kas yra tendencijos? Kodėl kiekvienais metais dizaino specialistai rašo straipsnius pasibaigus svarbiausioms dizaino parodoms? Argi ne keista matyti straipsnių pavadinimus, kuomet yra išstumiamos vienos ar kitos tendencijos, o vietoje jų atsiranda kitos? Juk nekuriame erdvių galvodami, kad butas ar viešbutis turi atitikti paskutines madas. Jeigu dirbtume remdamiesi šiuo mąstymu, objekte būtų amžinos statybos bei griovimo darbai, o interjeras niekada nepavirstų į jaukius namus ar pelną nešantį boutique viešbutį. Tendencijų sekimas leidžia atrasti naujus derinius, spalvas bei faktūras,  kurias galima atsirinkus pritaikyti savo poreikiams.

Šiandien esame pavargę nuo ekranų, nejaukių ofiso šviesų bei informacijos kiekio, kad grįžę į namus norime jaukios aplinkos, kuri mus apsuptų lyg jaukus pledukas. Tą galime pritaikyti ne tik namų interjerams, bet ir visuomeniniams – restoranams, viešbučiams, SPA centrams. Kuo interjeras labiau išieškotas, originalesnis, atitinkantis šiandienos bei rytojaus lankytojų poreikius – tuo projekto grąža didesnė. Tinklinių, ir nuobodžių viešbučių era baigėsi – lankytojai nori atrasti naujų pojūčių, nematytų tekstūrų bei spalvų derinių, panirti į tam tikrą tematiką ar laikmetį.

Po apsilankymo Milano Dizaino Savaitėje 2019, galime išskirti pagrindines interjero dizaino tendencijas 2020 ir 2021 metams — tai visų pirma gera savijauta, komfortas, prieglobstis, suartėjimas su gamta bei tvarumas. Nenuostabu, kad su rato ekonomika atgimsta Art Deco stilius, pradedami vertinti XX amžiaus Midcentury baldai. Juos drąsiai galime derinti su naujausiomis technologijomis bei moderniais baldais.

Milano Dizaino Savaitė 2019, Interjero dizaino tendencijos 2020-2021

“Klasika niekada negrįžta. Ji laukia idealaus momento atsidurti dėmesio centre nustumiant į šalį pavargusias madas”. – Tabatha Coffey

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #1: MARMURAS

Marmuras visuomet buvo laikomas prabangia medžiaga. Kvapą gniaužiančios gyslos bei dryžiai padaro kiekvieną marmuro plokštę unikalia. Net išrankiausias klientas visuomet ras tinkamą marmurą savo interjerui. 

Kad ir kaip panaudotumėte marmurą interjere – ar tai būtų išraiškinga marmuro plokštė per visą sieną, virtuvės baldai ar stalas, o gal tik nedidelė interjero detalė, marmuras – puiki investicija. Marmuras visuomet pridės prabangos ir neblėstančios elegancijos net moderniame interjere. 

Jeigu nesate tikri, kad marmuras – jūsų akmuo, galite iš pradžių investuoti į mažą detalę, kaip staliukas, žvakidė, knygų laikiklis. Bet kokia tinkamai parinkta detalė suteiks interjerui unikalumo.

Naujai duris atvėręs žymaus britų dizainerio Tom Dixon restoranas “The Manzoni”. Tai pirmasis studijos restoranas už Didžiosios Britanijos ribų. Interjere naudota itin daug akmens, metalų bei reto marmuro. Tik pažvelkite į šį žalio marmuro su įspūdingomis gyslomis stalą!

Salvatori, įžymus akmens produkcijos prekinis ženklas, Milane pristatė nuostabaus grožio marmuro vonios kambarių inspiracijas, bendradarbiaudamas su kitais vonios produkcijos prekiniais ženklais.

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #2: KUKLIOSIOS MEDŽIAGOS

Dėl to paties tvarumo bei atsigręžimo į gamtą, kuklios pirminės medžiagos kaip rotangas, šiaudai, sizalis, kanapių pluoštas, molis bus naudojami dažniau nei bet kada ateinančiais metais. Japoniškojo netobulumo – Wabi Sabi, degintos medienos dekoro bei architektūros elementai taip pat lieka tendencijų aukštumose. O juk šios šios “kukliosios” medžiagos buvo naudojamos ir prieš 5000 metų, tik buvo pamirštos, o dabar jos tampa itin madingos tarp interjero produkto kūrėjų.

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #3: KILIMINĖ DANGA

Kiliminė danga buvo pastebima absoliučiai visur Milano Dizaino Savaitės metu – klota nuo lubų iki grindų, neaplenkiant sienų.

Dizainerė Cristina Celestino, bendradarbiaudama su Besana Carpet lab, Milano Dizaino Savaitės metu pristatė parodą Planetario. Tai odė kiliminei dangai, su retro-futuristine instaliacija, kur galime įžvelgti tiek floros, povandeninio pasaulio, tiek kosmoso elementų. Parinkus tinkamos kokybės ir dizaino kiliminę dangą, gyvanamoji ar viešbučio erdvė atrodys itin prabangiai. Ypač daug jaukumo kiliminė danga suteikia miegamuosiuose.

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #4: 3D TAPETAI

Moooi pristatė labai įdomius 3D efekto tapetus, kuriuos turėjo mano seneliai 70-aisiais. Labai smagu matyti, kaip sukasi ratu ir grįžta mados. Jau girdžiu kalbant, kad nenorite, kad jūsų būsimi namai strodytų senas ir atgyventas. O ar ši Moooi kolekcija panaši į tokią?

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #5: BIOFILINIS DIZAINAS

Biofilinis dizainas yra kur kas daugiau nei įnešti daugiau augalų į interjerą. Tai yra tiltas tarp interjero, gamtos bei žmonių gerovės ir jų geros savijautos. Kuriant biofilinį interjerą, įkvėpimo semiamės iš gamtos įnešdami daugiau augalų, šviesos, naturalių medžiagų.

O augalų mylėtojai žinoma gali drąsiai statyti didžiulius augalus bei daryti iš jų kompozicijas. Populiariausi augalai Milano Dizaino Savaitėje bei baldų parodoje buvo egzotiniai – palmės, monsteros ir kiti.

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #6: METALŲ DERINIAI

Dizaino ekspertai ne tik siūlo nenaudoti vienos rūšies metalo kambaryje, bet labai rekomenduoja derinti skirtingų spalvų metalus. Ar galite patikėti, kad viename kambaryje gali puikiai sugyventi žalvarinė durų rankena, balti nuotraukų rėmai, juodos spalvos šviestuvas ar aliuminio intarpai?

Decastelli pristatė naujas metalo dangas, kurias galima panaudoti sienų, baldų ir kitų interjero elementų gamybai. 

“The Manzoni” restoranas Milane. Vienbalsiai buvo nuspręsta, kad tai bus vienas labiausiai fotografuojamų restorano privačių erdvių.

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #7: BALDAI IŠ PINTŲ VYTELIŲ (VIENNA STRAW)

Kaip ir tikėtasi, pintų vytelių (Vienna straw) baldai buvo matomi visur Milano dizaino savaitės metu. Kėdės, konsolės, širmos, šviestuvai bei kiti interjero elementai iš pintų vytelių yra ilgaamžis ir klasikinis produktas, tad kodėl gi jo neįkomponavus?

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #8: NEONO DEKORAS

Milane buvo pastėta nemažai neoninio dekoro ant sienų, kuris į interjerą įneša žaismingumo. Tokie šviečiantys užrašai puikiai derėtų Airbnb, baruose, restoranuose ar kitose svetingumo erdvėse, sukuriant aliuziją į California Drive stilių.

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #9: RAŠTAI

Matėme nemažai įdomių, skirtingų raštų derinių – gyvūnų raštai buvo derinti su gėlėmis, žirneliai su linijomis, o kur dar kutai – interjere viskas leidžiama! TInkamai suderintos smagios ir žaismingos interjero detalės pridės spontaniškumo jūsų interjere.

INTERJERO DIZAINO TENDENCIJOS 2020 #11: TERAKOTA – MOLIS

Pradedant vazomis ir baigiant sienų dekoru, molio dekoras bus labai populiarus interjero elementas tiek viešosiose, tiek namų erdvėse. Ir kaip gi nemylėti molio kuris yra jaukus, sušildantis, malonus liesti! Pirmoje nuotraukoje nustebino itin jauki vonia pagaminta iš molio. Atrodė tiesiog stulbinančiai, norėjosi ją liesti ir tyrinėti.

Nuotraukų ir teksto autorius: Aida Šniraitė.
Visos teisės saugomos.

*Milano Dizaino Savaitė vyksta kiekvienų metų balandį, o 2020-ųjų dizaino savaitė – nukelta. Dėl atsinaujinusios Lietuviškos svetainės, šio įrašo data yra šių metų, bet tekstas rašytas 2019-aisiais.

Nusprendėte, kad jau metas atsinaujinti interjerą? Kviečiu susipažinti su studijos interjero dizaino kūrimo procesu bei susisiekti su mumis nemokamam jūsų individualių poreikių aptarimui.