Search
KAIP-SUKURTI-STILINGA-DARBO-VIETA-NAMUOSE-AIDA-SNIRAITE-AUTENTISKI-INTERJERAI-2

Kaip sukurti stilingą darbo vietą namuose – interjero dizaino ir produktyvumo patarimai

Gali pasirodyti, kad dirbti namuose yra įdomu. Bet darbas iš namų kelia iš šiokių tokių nepatogumų ir iššūkių. Šeimos narių įsiterpimai, buities darbai, ranka pasiekiamas šaldytuvas – tai tėra geriausi draugai, norint vystyti sėkmingą verslą ar dirbti. Dirbant namuose laikas prabėga nepastebimai, tad iš savo patirties galėčiau patarti laikytis tam tikrų savo susikurtų taisyklių, kad darbas namuose teiktų daugiau džiaugsmo. Šiame straipsnyje aptarsime kaip sukurti stilingą darbo vietą namuose bei kaip padidinti produktyvumą dirbant iš namų.

Namų biuras. Interjeras Paryžiuje. Interjero dizainas: Aida Šniraitė, Autentiški Interjerai.

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #1: PASTOVI DARBO ZONA

Jeigu dirbate iš namų visą darbo dieną ar didesnę jos dalį, jūsų namų ofisas turėtų būti įrengtas ramioje, tylioje namų erdvėje, kurioje galite susikoncentruoti į darbus ir nebūti blaškomi. Įsivertinkite savo darbo pobūdį, charakterį ir bandykite parinkti jums tinkamiausią zoną, kur galėtumėte įkurdinti namų ofisą. Tarkime, jeigu nuspręstumėte įrengti namų biurą miegamajame, vadinasi poilsio, miego, ramybės zona susimaišys su darbo erdve ir galbūt negalėsite atsipalaiduoti ir lengvai užmigti po sunkios darbo dienos. Jeigu tarkime dirbtumėte bendroje gyvenamojoje erdvėje – svetainėje ar virtuvėje – rizikuotumėte būti blaškomiems šeimos narių, kurie galbūt žiūrės televizorių, gamins valgyti ar klausysis muzikos.

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #2: DARBO STALAS

Tinkamo darbo stalo pasirinkimas yra vienas pagrindinių elementų planuojant efektyvų namų ofisą. Stalo dydis, talpa priklauso nuo darbo pobūdžio – ar dirbsite visą darbo dieną, ar tik epizodiškai. Kai kuriems reikalingas tik kompiuteris ir gali dirbti prie siauro minimalistinio darbo stalo, kurį galima įkomponuoti svetainėje, hole, miegamajame ar net drabužinėje, o kitiems, dirbantiems ir su popieriniais dokumentais gali prireikti ir didesnio stalo su stalčiais.

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #3: DARBO KĖDĖ

Jeigu prie stalo ketinate sėdėti ne visą darbo dieną, galite rinktis ir valgomojo kėdes, kurios yra nuostabi alternatyva įprastoms ofiso kėdėms. Tokiu būdu didesnė tikimybė rasti gražią darbo kėdę, o darbo erdvė gali būti įkomponuota į bendrą erdvę, nes puikiai įsilies į bendrą dizainą. Reikėtų isivertinti, kad valgomojo kėdės nėra ergonimiškos ir ant jų galbūt nebus taip patogu sėdėti visą darbo dieną kaip ant tam pritaikytos ofiso kėdės.

Namų biuras. Interjeras Paryžiuje. Interjero dizainas: Aida Šniraitė, Autentiški Interjerai.

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #4: APŠVIETIMAS

Kitas patarimas produktyviam darbui iš namų yra tinkamas apšvietimas. Fluorosentinis apšvietimas mus lydi viešosiose patalpose, biuruose, ir mūsų akys labai pavargsta. Kurdami namus mūsų interjero dizaino studija apšvietimą planuoja pirmosiuose interjero kūrimo etapuose, bet nesijaudinkite! Jeigu šiuo metu atliekate tik minimalius pakeitimus jūsų interjere ir neketinate atlikti elektros instaliacijos darbų, išeitis yra – kelių šviestuvų pagalba sukurkite kelis apšvietimo scenarijus. Tarkime, darbo stalo šviestuvas leis apšviesti darbo vietą, o toršeras ar ant sienų kabinamas šviestuvas su jungikliu ir įvadu į kištuką sukurs jaukesnę atmosferą ar apšvies skaitymo zoną.

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #5: SPALVOS

Pilki interjerai Lietuvoje šiandien yra vis dar labai populiarūs, ber ši spalva nėra tinkamiausia namų ofiso erdvėms. Ideali aplinka sukuriama naudojant motyvuojančias, įkvepiančias, tonizuojančias spalvas kaip žalia, mėlyna, geltona. Didelę įtaką mūsų savijautai daro ne tik spalvos parinkimas, bet ir jos sodrumas. Rekomenduočiau vengti ir itin šiltų pastelinių spalvų, kurios ne motyvuotų, o migdytų.
Buvo atliktas ne vienas mokslinis tyrimas nustatyti, kad spalvos daro įtaką gyvenimo kokybei. Spalvos pasirinkimas darbo erdvei yra labai svarbus, kadangi ji turi galią sukurti produktyvią ir įkvepiančią aplinką. Įsivertinkite kaip jus asmeniškai nuteikia viena ar kita spalva ir eksprimentuokite! Vieniems patinka tamsios, sodrios spalvos, o kitiems labiau priimtina neutrali, rami aplinka.

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #6: BIOFILINIS DIZAINAS – ARČIAU GAMTOS

Biofilinis dizainas arba natūralių medžiagų bei augalijos pritaikymas interjere tampa vis labiau žinomas ir matomas įrengiant interjero erdves. Galite paskaityti mano pranešimą iš Milano Dizaino Savaitės 2019, kur viena iš tendencijų yra būtent biofilinis dizainas. Biofiliją galėčiau priskirti prie vieno iš svarbiausių interjero projektavimo principų, ir labai džiugu matyti, kad populiarėja tiek viešosiose, tiek privačiose erdvėse. Žmonės visuomet norėjo būti arčiau gamtos. Tiesa, ar žinojote, kad geriausi pasaulio verslininkai svarbius pokalbius veda būtent gamtoje, pasivaikščiodami?

Jeigu ir jūs norėtumėte namuose turėti daugiau gamtos interjere, galite sukurti biofilinį oazę. Jeigu turite galimybę, galite darbo stalą statyti tokiu kampu, kad galėtumėte akimirkai nukreipti žvilgsnį pro langą. 

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #7: RUTINA – JŪSŲ PRODUKTYVUMO VARIKLIS

Kai įvedžiau tam tikrą rutiną į savo dienotvarkę, produktyvumas šoktelėjo į viršų, nes buvau ne tik užsiėmusi, bet ir produktyvi. Dienos pradžioje arba išvakarėse susidėlioju dienos ir savaitės planus, tokiu būdu taupau laiką ir puikiai žinau prioritetus. Kaip matote, darbas namuose nesiskiria nuo darbo ofise!

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #8: DARBO RŪBAI

Ar žinojote, kad pižama yra produktyvumo žudikas? Geriausi pasaulio verslininkai ir darbuotojai tai žinodami, visuomet ryte ruošiasi lyg eitų į ofisą, net jeigu ir dirbtų namuose. Pabandykite įkomponuoti šį žingsnį į savo rutiną.

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #9: POILSIO VIETA

Susikurkite poilsio vietą, ir ten eikite, kai norite pailsėti nuo darbų, tarkime atsisėsti ant kitos kėdės, ar kitos sofos dalies, ant kurios įprastai dirbate. Aplinkos pakeitimas automatiškai smegenims perduoda signalą, kad šiuo metu ilsitės.

STILINGA DARBO VIETA NAMUOSE #10: DARBO VALANDOS

Darbo valandos dirbant namuose labai greitai gali išsiplėsti, ir nepastebėsite, kaip tikrinsite paštą vakare ar darysite ilgesnes nei įprasta pertraukas darbo metu. Darbo valandų apibrėžimas – vienas efektyviausių būdų susikurti rutiną. Sugalvokite kokią nors veiklą tam tikrą valandą vakare, kuri bus ženklas ir motyvatorius baigti visus darbus iki tos valandos.

Turite verslo interjero projektą? Kviečiu susisiekti su mumis nemokamam jūsų verslo poreikių aptarimui.

No Comments

Leave a Reply